ראשי / שיפור עצמי / דיאטת חוני המעגל

דיאטת חוני המעגל

diet.jpg

הדיאטה האחרונה התחילה כרגיל בנקיעת נפש, נקעה נפשי מכרסי, קילוגרמים ספורים בלבד מפרידים בין גופי לבין גוף שאינו חשוף לביקורת. לאחר עשרות שנים שבהן נדחה השדרוג  עד לאחר הבחינה, הדד-ליין, התקופה המנכוסית וכו` התברר לי שמחצית חיי (לפחות) עברה עלי בגרסתי הפגומה. החלטתי שלא עוד, יהיה מה שיהיה אני מתחיל בדיאטה ולא מפסיק עד שיורד 6 קילו, יהרג ובל יעבור, אני שם את המשקל בראש סדר העדיפויות, כל השאר משני, נייס טו האב, קודם כל דיאטה. עניינים אחרים כמו זחיחות הדעת, רמת ריכוז, אנרגיה, תיפקוד מלא בחיי יום יום, נדודי שינה, נהנתנות, חברתיות, מסת שריר… כל אלה זוכים מעתה לעדיפות משנית ביחס לדבר העיקרי, אני הולך להיפטר מהעודפים ולחיות ללא עודפים עד יומי האחרון.

 המיקוד שלי התברר הפעם כנכון, מה שהכשיל אותי בעבר לא היה בדיעבד כח רצון, התמדה וגם לא גן סורר המסמן רעב תדיר. הוכשלתי ע”י ערכים, או בעברית בת זמננו ע”י סדר העדיפויות שלי. מרגע ששונה סדר העדיפויות לא היה מה שיכשיל את הדיאטה.

 חוני המעגל התפרסם באקט דומה של שינוי סדר העדיפויות, אצל חוני הנושא העומד על הפרק לא היה עודף משקל כי אם הורדת גשם, חוני העלאה את הורדת הגשם לראש סדר העדיפויות שלו, באקט פנאטי משהוא שירטט חוני עיגול בחול סביבו והודיע שישאר בו עד שירד גשם, כל השאר בטל ומבוטל, חוני שם את הורדת הגשם מעל לצרכי הגוף (בהנחה שלא יחרבן בעיגול), מעל לפרטיות (בהנחה שיחרבן בעיגול), מעל לדאגות פרנסה, מעל להתחייבויותיו החברתיות, מעל לדאגה למשפחתו, הכל, כל מה שחשוב ומעסיק את חוני בחיי יום יום משני מעתה להורדת הגשם.

 בדיעבד מצאתי את עצמי מזדהה עם חוני המעגל, אך את ההשראה לדיאטה מצאתי אצל יורי, יורי הוא ספר נשים, הנשים שמגיעות למספרתו בבת ים רובן ככולן יוצאות חבר העמים, יורי הסביר לי איך נשים מכול שכבות האוכלוסיה מסוגלות להוציא סכומי כסף כה מרשימים באופן קבוע, אצלו ובכלל על טיפוח, לפי יורי זה די פשוט  “אצל הרוסיות זה קודם כל זה, ותראה הרוסיות יפות נכון”. אניווי, הדיאטה שלי הופסקה מקץ מספר ימים,  התיישבתי לכתוב משהו והרגשתי שבלי קפה ושוקולד זה לא יהיה זה. בדיעבד השינוי הערכי לא התבצע, הדיאטה נכשלה, הפעם בניגוד לשנים עברו אני יודע שלא כח הרצון שלי הוא שכשל, מדובר בערכים. כן.

תודה

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה