ראשי / הצעות מחקר / מימון למחקר תיאולוגי

מימון למחקר תיאולוגי

אני מחפש מימון לשתי עבודות מחקר:

1 – מחקר הבוחן את האפקטיביות של תפילה (יהודית) המבוצעת ע”י קרוב משפחה או ידיד להחלמתו של חולה. המחקר יתמקד בחולים מאושפזים, הסובלים מחולי עבורו קיימת סטטיקטיקה רחבה באשר לסיכויי ומידת ההחלמה, לקבוצת הביקורת יבחרו חולים הזוכים לתשומת לב ועידוד של קרובי משפחה וחברים, אך לא לתפילות.

המחקר ראשוני, גוף מחקר הבוחן אפקטיביות של פרקטיקות דתיות יתן כך אני מקווה, אינדיקציה מסויימת לנכונות המטאפיזיקה עליהן הן נסמכות[1].

2 – מחקר הבוחן גלישת גלים כפרקטיקה טאואיסטית (הרמוניה וזרימה עם כוחות הטבע…), המחקר יבחן את יחסם ומצבם בעולם של בוגרים שהרבו לגלוש בתקופת ההתבגרות, לקבוצת הביקורת יבחרו נבדקים שעסקו בפעילות גופנית במכון כושר. יבחנו אינדקטוריים סוציו-אקונומיים שונים, מדדי איכות חיים ורווחה פסיכולוגית ויבחן יחסם הסובייקטיבי של הנבדקים לעולמם באמצעות ראיונות.

המחקר אינו מנסה לאשש מטאפיזיקה דתית אלה לבחון את האפקטיביות של פרקטיקה טאואיסטית כמאפשרת חיים ע”פ הטאו.

המעוניינים מוזמנים לפנות אלי לכאן לקבלת מידע נוסף.

הערות:

1 – אני מסתמך על אבחנה שעורך פרופ’ אביעד קליינברג בין מטאפיזיקה של חסד ומטאפיזיקה של דין, ביהדות (דין) ניתנת למאמין שליטה מסויימת על גורלו באמצעות קיום פרקטיקה דתית בנצרות המאמין משליך עצמו לחסדי האל ואין מה לבדוק. האבחנה כמובן כללית, אלוהים המשוער אין מכונת קוקה קולה כמו שאמר פעם מחזיר בתשובה, לכן מספר הנבדקים צריך להיות גדול יחסית

2 – פרטים בהמשך

תודה

7 תגובות

 1. עוברת אורח

  פש.ששש..שש
  נחמדים הפירסומים שלך

 2. גלישת-גלים -זן איזון ברוח אומנות החיים

 3. פשששש לכולם…ותודה תודה :)

  גיא

 4. יש המון מחקרים על תפילה נוצרית והשפעתה. שווה לבדוק.
  מאוד לא נכון לדבר על נצרות כעל ‘חסדי האל’ בלבד, אלמנט ההשפעה האישית, החובה לחיים מוסריים (כפי שהם מגדירים), ובעיקר התפילה – משמעותיים מאוד.

 5. כמובן לא מתעקש שהאבחנה בין מטאפיזיקה של חסד ומטאפיזיקה של דין גורפת, או אפילו נכונה. הבאתי את הדברים בשם אומרם כי אני גם לא ממש מומחה לנצרות,
  אשמח מאוד לראות מחקר העוסק בהשפעת תפילה נוצרית על צד ג’ (לקזז השפעת פלסבו), בנתיים לא מצאתי.

 6. הי אני יכולה לעזור לך
  יש אתר שנקרא grantwatch.com
  הם נענים בידיוק למה שאתה מחפש הם גם עזרו לי בעבר, יש להם שם איזה מענק שרק תירצה והם גם עוזרים לך לקבל את זה. הם גם כן מציגים מענקים ללא מטרות רווח ולמטרות רווח, וגם מענקים לעסקים חדשים קטנים.
  הינה בידיוק מה שאתה מחפש: http://israel.grantwatch.com/cat/29/research+and+evaluation+grants.html

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה