ראשי / תרבות וזהות / רשום במין

רשום במין

“התת מודע רשום במין”

המשפט המפורסם של הפסיכואנליטיקאי ז’אק לאקאן פותח פוסט העוסק בהדהוד של חוויות החיברות בפנטזיה המינית, חוויות חיברות מיוצגות או מומחזות בפנטזיה המינית, קטעי חיברות שעובדו מחדש כפנטזיה מינית מוטענים בעוצמה רבה, כפטיש.

יתכן וההסבר לתופעה נרמז ע”י משפט מפורסם אחר של לאקאן “התענגות הינה תמיד התענגות על הטראומה”. טראומה היא סוג של חינוך או הצרנה, ניתן להבחין בין חינוך שמתחת לקו הטראומה או מעל לקו הטראומה, נושא שכנראה יזכה לפוסט נפרד, מכול מקום, חוויות שמעל לקו הטראומה, הנחוות במהלך הסוציאליזציה משמשות בהתענגות וכך בפנטזיה המינית. למה בדיוק ההתענגות היא התענגות על טראומה ? שאלה מצויינת לקאן למרבה הצער, עשה קריירה מלא להסביר את מה שהוא אומר. עבדכם ישתדל לברר, ויבאר בפוסט נוסף.

חיברות הוא מושג רחב ורב פנים, אתייחס כאן לחווית חיברות שכיחה (אם כי לא יחידה) בחברה מערבית.

השלבים מצד החוויה,כוללים:

א- הכנעה, להיות מוכנע, מוכפף לכללים, לשליטי הקבוצה, ולגבוהים בהיררכיה. היחס מכניע-מוכנע

ב- שיתוף פעולה, המעבר מציות נכפה לשת”פ מרצון[1]. היחס מפתה-מתפתה, מפעיל-משת”פ

ג- הטמעה של הקוד החברתי ויחסי הכוח, פעולה כסוכן עצמאי. להפוך לסוכן המפעיל בתורו את היחסים א,ב,ג על נחנכים חדשים. היחס מפעיל-סוכן

כל שלב מהווה צורת שליטה מעודנת יותר ביחס לשלב הקודם.

הרך הנחנך מטמיע את 3 היחסים הנ”ל. אם החיברות מצליח יפעל הנחנך בתורו כסוכן חיברות, אם התהליך עורר התנגדות יסרב הנחנך לבצע שלבים שונים חלקם או כולם, ובהמשך יסרב להפעילם כחונך. “לחיות זה לשתף פעולה” משפט מפורסם של ויליאם בורוז, מדגים סרוב גורף[2], צורה נוספת סתגלנית יותר של חוסר שת”פ היא תפקוד גרוע.

הסרוב לפעול כחונך, בד”כ סרוב אתי (מה ששנוא עליך על תעשה לחברך) הוא בצורותיו השונות הסירוב להיות בעמדת שליטה – הסרוב להכניע, לאלץ, הסרוב לאנוס דעה או השקפה, הסרוב לנהל, לפקד, להפעיל אנשים, להכתיב סדר יום.

הסירוב האתי הוא אולי יאה ונאה אך הדפוסים קיימים ושואפים לביטוי, ההצרנה, אחיזת המושאים התיעול האנרגטי שיצר תהליך החיברות לא נגוז בשל סירוב אתי, הוא חי וקיים.

מין, מין בהסכמה לשם התענגות או פנטזיה מינית, הוא מרחב בו האתיקה אינה רלוונטית, והגרוב העז שבמימוש הדפוסים המוטבעים כה עמוק יכול להשתחרר. כל שעליך לעשות הוא לאתר פרטנר/ית מיני/ת שעבר הצרנות כנ”ל אך מעדיף כאדם מוסרי או מסיבות אחרות לקרוא להן דרור במרחב המיני. משאותר הפרטנר המתאים תוכל/י להשפיטו ברוח סעיפים א עד ג ולבצע בה/בו או להיפך מעשים מקוממים, להנאת הצדדים.

כך למשל כשתקשור את הגברת, תכריח אותה לבצע פעולות שונות, או תשפילה באופנים שונים (אישוש יחסי שולט נשלט), הרי אתם מתענגים על הידהוד של שלב א.

פיתוי הגברת לעשות דברים שברגיל לא היתה עושה, החל מכניסה למרחב המיני(אם אתם לא מכירים) ובשלב מאוחר יותר פיתוי לשיתוף פעולה נוסף שככלל לא בא אצלה בחשבון, מין אנאלי למשל, כאן אנו מתענגים על שלב ב.

“תביאי מישהי ונעשה שלישיה”, “תפתי גברים ותשכבי איתם”, פנטזיות פחות שכיחות(3) בהן מהדהד שלב ג, לכי ותפעלי כסוכנת עצמאית.

למותר לציין שהתעללות אירוטית בנשים או ע”י נשים תועדף ע”י הטרוסקסואל בעוד שההומסקסואל יתעלל מן הסתם בגברים. המרחב המיני הקיים משמש במה להמחזת דפוסי החיברות.

מספר דוגמאות לאישוש האמור לעיל:

האנטרופולוגית מרגרט מיד תיעדה מספר תרבויות נבדלות באיזור פפואה ניוגיני(4) – אחת מהן, “המונדוגומורים יושבי הנהר” דגלה בחינוך נוקשה ונהגה בה היררכיה ברורה של בעלי שררה, אצל אילו היחסים המיניים היו בעלי אוריינוציה סדו מזוכיסטית ברורה. בתרבות אחרת, “הארפאשים של ההר” שנעדרו בה כמעט היררכיה ושליטה, יחסים מיניים סדו מזוכיסטים כלל לא עלו על הדעת ובודאי שלא נמצא להם כל ערך מוסף. תיקוף נוסף נמצא בתרבויות היפנית והגרמנית, הן התרבות היפנית והן הגרמנית, נוקשות ומיליטנטיות. ובני שתי התרבויות ידועים בחיבתם ל – בי.די.אס.אם

הערות:

1 – הרצון להשביע רצון אצל העולל הוא אולי מולד אך בהינתן שלב 1 בחיברות שלב 2 הוא כנ”ל. גם לחוסר האונים של שלב 1 רקע פיזי, הפוסט כאמור עוסק בחווית חיברות ובהידהודה במין. מדובר כמובן בנתיב אחד אפשרי, שכיח אולי אך לא יחיד.

2 – המרד מוכלל או מועבר אל המטאפיזי, אל עולם מואנש, לא לעולם, ומנגד חווית עולם מסכל (מכניע), עויין.

3 -מתוך אתרי הכרויות:

מחפשת בחורה לשלישיה

היי,
מחפשת אותך בלבד!!! לצרף אותך אלי ולבן זוגי לערב שבטוח תתמכרי. האקט איתי לא חייב עם בן זוגי-הוא יכול לצפות מהצד!!!
רק בחורה עד גיל 35 שנראת טוב מאד!!!!!! ומעוניינת לקבל פינוק הדדי נעים ואיכותי בבקשה לשלוח תמונות ברורות,נייד מבטיחה ליצור קשר.
ולהשתמע.
בייייי

בעלי מוכר אותי לגברים 8/2008

אני רוני בעלה של טלי…יש לי המון פנטזיות נועזות ומטורפות אבל הבסיס לכל הפנטזיות שלי זה לראות את אישתי היפה והסקסית עושה אהבה רומנטית ואמיתית ממש מהלב …היא אוהבת לעשות אהבה רומנטית ולהתמסר לחוויה מרגשת גם עם גברים … אם תתאימו לאישתי תוכלו גם לנסות ולרכוש אותה לחוויה אמיתית בלתי נשכחת בדירתינו המקסימה עם כיבוד יין מוזיקה סרטים וכיף אמיתי ובדסקרטיות מחויבת ונדרשת עד מאד. כשאישתי תקבל אותכם בלבוש חושני מטריף נועז ומיוחד …יש לכתוב רק לאיימל החדש שלנו שהוא…
לטלי ורוני

4 – מרגרט מיד “מין ומזג”, הוצאת מסדה

תודה

5 תגובות

 1. בידיאסאמה

  פרובוקטיבי, מעורר מחשבה,
  איפה אתה בסרט הזה, אם יורשה לי לשאול,
  מה הפטיש שלך ?

 2. הפוסט
  https://site5000.com/2008/08/23/sexual-harassment-at-work/
  עוסק בהטרדה מינית באמצעות באי כח, מתאים להדהוד של שלב ג’ לעיל, ולהפעלה רקורסיבית של שלבים א’ וב’

 3. v,, nusg raui cnhi
  z’te keti
  juuh, vjhcru, cpbyzhv vnhbh, uhmudv fpyha
  hmud vpbyzhv vnhbh, – pyha

 4. תפתי גברים ותשכבי איתם

  יש זאנ’ר כזה, ובאתר הזה מסבירים עליו – http://www.cuckold.co.il/51528/%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94–

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה