ראשי / חינוך מחדש / כץ וההשגחה הפרטית

כץ וההשגחה הפרטית

הכלב שלי, כץ, נובח כל הזמן, יש לו עוד כמה דפקות מעצבנות, אבל הנביחות האלה משגעות לשכנים את השכל, וגם אותי הוא כבר מוציא מהכלים. הנושא שעל הפרק הוא אילוף, כץ כבר יודע שאני לא אוהב שהוא נובח, הוא יודע שאם אני צורח עליו שישתוק אני מעוניין שישתוק, ואם אני גם יוצא לגינה בעצבים, חמוש בחפץ כהה, הא ישר לוקח את הרגליים ובורח. הוא בן זונה אבל לא טמבל, כך שלא ברור מה יש לי לקחת אותו לאילוף. מה יסבירו לו שם שהוא לא יודע ? אניווי כשאני בבית הוא פחות או יותר נותן כבוד, אבל אם אני לא נמצא, הוא חופשי זורק זין, והשכנים באמת בבעיה, כל פעם שמישהו עובר ברחוב לכץ יש מה להגיד. שכן אחד אמר לי שהוא עבר לישון בממ”ד, שכן אחר עושה לי `אני ירעיל את הכלב`, אז אני נותן לכץ גב `אני ירעיל לך את הילד`, כך שבנתיים כולם בסדר, אבל ברור שצריך לעשות משהו.

הפתרון הוא קולר חשמלי עם שלט רחוק, כץ נובח, אני מהבית נותן לו בזזז קטן עם השלט, עוד פעם נובח עוד פעם בזזזז, אחרי זמן קצר כץ מבין שאם הוא נובח יבוא בזזז, ומפסיק לנבוח, מאלפי כלבים אוהבים לקרוא לזה התניה אופרנטית, היה גם פסיכולוג פופולרי בשנות ה 50 סקינר, שישם את השיטה לבני אדם.

כץ, שלצווארו ענוד קולר חשמלי, מפתח קונספט של השגחה פרטית, אין לו מושג מאיפה בה הבזזז, זה לא כמו החיים החילוניים עד היום, אסור לנבוח, בסדר הוא לא דואג, אם אני יוצא לזרוק עליו משהו הוא בורח, מחכה קצת שהעסק ירגע, לא רציני. מול ההשגחה הוא פשוט חסר אונים, הוא חש שיש עליו עין צופיה כל הזמן שמשגיחה עליו שיתנהג יפה, הדרך היחידה שלו לא לקבל בזזז היא לציית לחוקים. הוא לא יכול להפעיל שיקול דעת, אם עובר איזה כלב ענתר אם הזנב למעלה הוא בא לנבוח עליו ובום עולה לו העקבה והוא צריך להתכחש לכלביות שלו, ולדחפים שלו ולשתוק. אני לא יכול לעשות לו את זה, לא רוצה כלב עם חינוך יהודי. נחשוב על פתרון אחר.

תודה

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה