אונס


אם נערוך סקר, ונשאל 10 גברים למשל מה מפחיד אותם בעונש מאסר, 10 גברים יגידו “יפתחו לי את התחת”. החשש מאונס תקף גם לגבי כליאה זמנית בבית מעצר, כשמבחינה משפטית פלוני בכלל חף מפשע, לא שזה משנה המדינה לא קובעת עונשי אונס למורשעים. מדובר למעשה באונס באמצעות בא כוח, נסגור אותך ללילה בתא אם אנס אחד או שניים או חמישה ליתר ביטחון, ונוציא אותך בבוקר.

10 מתוך 10 גברים הפנימו את המסר, 10 מתוך 10 גברים ספגו את המסר באינספור סרטים, תכניות טלויזיה, כתבות בעיתונים ולפעמים ע”י התנסות חוויתית. האונס מהווה חלק אינטגרלי ממערכת האכיפה והענישה.

במדינה שבה מהווה האונס חלק אינטגרלי מהמערכת, אבסורד לשפוט אנסים לחומרה, אינני טוען ללגיטמציה של האונס, אבל הסנקציה נגדו צריכה להיות בפרופורציה ללגיטימיות שלו במערכת הענישה, אולי קנס כספי, בודאי לא לתלוש אדם מריקמת חייו ולהשליכו לכלא.

במצב הקיים היום, יש סטנדרט כפול, אם אתה לא מתקשר לבחורה בבוקר שאחרי כדי להגיד איזו מדהימה היא, זה בעצם סוג של אונס, בעוד שאם תגיע מסיבה זו או אחרת לתא מעצר ותעבור אונס קבוצתי זה בעצם קטע כזה, די סרט בעצם אבל אז מה, תשמור חוק להבא.

קישורים:

קצת חווית של אסירים כאן

מצגת חמודה של סטודנטים בחיפה שעוסקת בין השאר באפשרות לחלק לקורבנות פוטנציאלים קונדומים כדי להציע לתוקף ולהתגונן מאיידס, הכותבים סקפטיים עד כמה קונדום אפקטיבי נגד אונס קבוצתי.

תודה

3 תגובות

  1. “המדינה לא קובעת עונשי אונס למורשעים”

    המדינה גם לא קובעת עונשי התנזרות למורשעים, בתי הכלא חייבים להיות מעורבים כדי לאפשר לאסירים ואסירות הטרוסקסואלים מינימום של פעילות מינית, לא תאים מעורבים אבל באיזשהו אופן כן מעורבים

  2. אכן, אם כבר מערכת אכיפה/ענישה מין הראוי שהעונש יהיה מנוסח במלואו (ככל באפשר) , אם הוא כולל אונס שיהיה רשום, התנזרות – אז שגם זה יהיה רשום, או או בלי מיזוג, תא פרטי או 6 בחדר … וכו’.

  3. tubx cch, ngmr vut vxhuy ak ruc vdcrho akyui v akyui vju akyui vjue nx,nl gk vpjs vzv ngrf,
    vtfhpv ufnuci ngrf, vgbhav nx,nfu, gk vpjs vzv
    tbx caru, vnnxs ceuc vxry

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה