ראשי / חינוך מחדש / אם דפני ליף היתה עושה צבא, לא היתה מחאה

אם דפני ליף היתה עושה צבא, לא היתה מחאה

מהגג: אם דפני היתה מתנדבת (לא כמוכם שפשוט לקחו), אז בטח היו שמים אותה בלישכה של איזה שמן, שנתיים של ציות,  של איבוד סטטוס וחופש, די והותר בכדי שדפני תישאר במזגן, ולא תרד לשדרה עם אוהל כנגד כל כך הרבה.

למעשה ההכשרה העיקרית שהצבא מספק (טירונות) היא הכשרה לציות, טירונות היא  אוסף של מניפולציות פסיכולוגיות שמטרתו להכשיר לציות עיוור, שכנראה מאוד חשוב בשדה קרב, לא משנה, אחרי שנתיים של לחכות בלישכה שהבוס ירצה משהו, לא היתה מנהיגת מחאה. יש כאלה שדווקא למדו לנצל את המודל הצבאי וניהיו גנרלים, מין סוג של מנהיגים, לא מועילים מחוץ לצבא לדעתי

צבא זה חשוב כמובן, להגנה וזה

ולמי שתוהה, עשיתי צבא 3 שנים, ואח”כ עוד 3 שנים, ואח”כ מילואים עד שהשתחררתי.

 

 

תודה

3 תגובות

 1. זה מצחיק אותי שכחברה היה לנו מגזר אחד של פציפיסטים חוקיים ובמקום לדרוש שירות לאף אחד, הדרישה הלאומית הייתה שירות לכולם (גם לפציפיסטים האלא שאכלו לנו שתו לנו את לנו את הדם).

 2. כן, מגזר של פציפיסטים לובשי מדים

  • לובשי מדים, חובשי כובעים ומעריצי סדרת ספרים שאין שום ספק בעיני שנכתבו בנושא ואפילו תחת השראה של חומרים אנטוגנים (יסכים איתי על זה פרופסור בני שנון :-) )
   אבל המגזר האחרון של פציפיסטים חוקיים nevertheless
   http://www.haaretz.co.il/misc/1.1308955
   אגב, בנושא כובעים, יש קטע מאוד משעשע של ג’ורג’ קרלין זצ”ל בנושא כובעים ודתות http://www.youtube.com/watch?v=NNkkko4vlBs

כתוב תגובה

כתובת הדואר לא תפורסם שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

למעלה